Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
produkty

D-Clip

D-Clip to najnowsza generacja klipsów naczyniowych na świecie! Łączy ona w sobie zalety klipsa tradycyjnego Yasargil z o wiele mniejszym rozmiarem klipsów typu L-Clip. Przy zmniejszeniu rozmiaru klipsa i imadła, operator zyskuje większą manewrowość i lepszą widoczność, jednocześnie nowa generacja nie wymaga od operatora zmiany przyzwyczajenia związanego z kierunkowością zaciskania i otwierania klipsów.

Sprężynowy mechanizm otwierania gwarantuje chirurgowi szeroki widok klipsa oraz pola operacyjnego. Skrócona główka klipsa, nie jest osadzona w całości w imadle, jest łapana za specjalne wypustki, dzięki czemu same imadła mają o wiele mniejsze kształty, a klipsy przy tych samych długościach ramion, jak klasyczne Yasargil, pozwalają na szersze otwarcie.

Kolejną nowością związaną z tym rozwiązaniem jest możliwość zastosowania jednego imadła do wszystkich rodzajów klipsów D-Clip, niezależnie czy będzie on duży, mały lub mini.

Co więcej, imadła pozwalają na dowolny obrót klipsa w zakresie aż 0-180°, a gdyby tego było mało, istnieje możliwość użycia giętkiego imadła, które w dowolnym momencie w trakcie zabiegu może zostać dopasowane do drogi dojścia i założenia klipsa.

Nowatorskie rozwiązania materiałowe pozwolą, aby giętkie imadła wróciły do oryginalnego kształtu w autoklawie podczas, gdy klipsy D-Clip zarówno tytanowe i phynoxowe będą dopuszczone do badań MR/TK do 3T.

INDEKS