Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
produkty

Urządzenie na odpady zakaźne i cytostatyczne Pactosafe 4.0

Stosowane obecnie przy leczeniu chorób nowotworowych cytostatyki ratują życie, ale niosą też zagrożenie dla personelu, który ma styczność ze szkodliwymi dla zdrowia chemikaliami. To samo dotyczy antybiotyków i leków antywirusowych. Badania pokazują, że zasobniki na leki są zanieczyszczone w momencie dostawy. Dlatego tak ważne jest, by odpady były usuwane w systemie zamkniętym, co przeciwdziała rozprzestrzenianiu się zarówno nieprzyjemnych zapachów jak i niebezpiecznych substancji. <strong>PACTOSAFE 4.0.</strong> to urządzenie stworzone do bezpiecznego i skutecznego usuwania szkodliwych odpadów. Gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa, ponieważ umożliwia zamknięcie odpadów w szczelnych workach. Zostało stworzone w celu poprawy warunków pracy ze względu na redukcję zagrożenia zarażeniem i zapobieganie przedostawania się cytostatyków do środowiska. Jego hermetyczne zamknięcie zapobiega rozprzestrzenianiu się zapachów, zarazków i groźnych aerozoli. System spełnia obowiązujące krajowe i międzynarodowe dyrektywy dotyczące usuwania odpadów.

Właściwości Pactosafe 4.0

 1. Jest to szczelny, hermetyczny system zamknięty, który zapobiega rozprzestrzenianiu się zapachów, zarazków i groźnych aerozoli.
 2. We wszystkich systemach przygotowania leków Pactosafe 4.0 eliminuje ryzyko przedostania się do środowiska odpadów, cytostatyków i antybiotyków. 
 3. W trakcie pracy przy przygotowywaniu leków, która często wiąże się z zagrożeniem zdrowia personelu, odpady są skutecznie izolowane w zamkniętych hermetycznie workach. 
 4. Urządzenie opracowane zostało zgodnie z AFS 2005:5 w celu poprawy warunków pracy ze względu na mniejsze zagrożenie zarażeniem i zapobieganie przedostawania się cytostatyków do środowiska.
 5. Gwarantuje ono bezpieczne przechowywanie przez 7 dni odpadów zakaźnych i zawierających cytostatyki
 6. Jest bardzo łatwe w obsłudze
 7. Daje możliwość 400 szczelnie zapieczętowanych worków z jednej kasety (40 metrów)
 8. Proces hermetycznego zamykania sterowany jest pedałem w celu uniknięcia zakażenia, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowników.
 9. Urządzenie jest łatwe do zachowania w czystości ze względu na powierzchnię roboczą ze stali nierdzewnej oraz zaokrąglone rogi. 
 10. Opcjonalnie sprzęt dostępny jest z zasilaniem bateryjnym co daje możliwość używania w pobliżu pacjentów.
 11. Istnieje możliwość ustawienia długości oraz wydłużenia każdego worka, co pozwala maksymalnie wykorzystać całą kasetę – daje to o 40% niższe zużycie materiału w porównaniu ze wcześniejszymi modelami.
 12. Również pieluchy są zamykane w workach Pactosafe w sposób bezpieczny i bezzapachowy (cytostatyki mogą się utrzymywać w moczu przez 7 dni od podania)

Główne miejsca przeznaczenia Pactosafe 4.0

 • Apteki – przygotowanie cytostatyków, leków antywirusowych i antybiotyków.
 • Oddziały onkologiczne – leczenie z zastosowaniem leków CMR3 
 • Centra dializ i krwiodawstwa
 • Przychodnie dla pacjentów ze stanami zapalnymi. 
 • Domy opieki nad osobami starszymi i przedszkola – usuwanie zużytych pieluch. 
 • Laboratoria – mikrobiologiczne, bakteriologiczne, technik genetycznych, patologiczne.

INDEKS